ZRAK

Biologický spojenec moderního hodináře - pro-kognitivní osvětlení

Unikátní patentovaná LED technologie osvětlení Spectrasol napodobuje přirozené světlo od slunce.

Díky spektrálnímu složení, které je klíčové v působení na nevizuální systém oka (NIF - Non Image Forming) a plynoucí biologické účinky, pro-kognitivní světlo pozitivně ovlivňuje produktivitu, resp. podporuje výkon, bdělost, koncentraci a přesnost. Díky působení na cirkadiánní rytmy našeho těla dlouhodobě ovlivňuje zdraví a vitalitu. Zároveň přímým vlivem na vylučování klíčových hormonů Serotonin a Melatonin působí na náladu, kvalitu spánku a regeneraci organismu.

Zásadním benefitem pro specifickou práci hodináře je výrazné zlepšení vidění. V neposlední řadě světlo díky fotobiomodulační energii 670nm regeneruje sítnici oka a eliminuje negativní efekty tzv. Harmfull blue light (BLH - Blue light hazard, více zde: https://www.spectrasol.eu/blue-light-hazard/).

Produkty jsou již úspěšně aplikovány v mnoha typech interiérů, například ve školách, dispečincích, laboratořích, kancelářích, výrobních a dalších prostorách veřejného i komerčního sektoru. Jejich účinnost byla ověřena experimentálními výzkumy Národního ústavu duševního zdraví a Českého vysokého učení technického. Pokud byste měli zájem si biologicky optimalizovaná svítidla vyzkoušet na vlastní těla a oči, je možné se s ní seznámit zde: https://www.spectrasol.eu . Svitidla jsou dostupná v přisazených, vsazených i lineárních verzích viz. zde: https://www.spectrasol.eu/produkty/produktove-listy/.